Gucci Cruise 2018 Defilesi

Dün Floransa’da 2 yıldır Gucci kreatif direktörlüğü koltuğunda bulunan Alessandro Michelle önderliğinde Gucci Cruise 2018 defilesi gerçekleşti. Mekan olarak tarih kokan Palatine Gallery seçilmişti. Özellikle aksesuar tasarımı konusundaki dehasıyla dikkatleri çeken Michelle bu koleksiyonda da bolca aksesuara yer verilen rönasans esintieriyle dolu defilenin en çok dikkat çeken kısmı da elbette bu aksesuarlardı.

Özellikle inciden oluşturulan ve birçok yerde kullanılan detaylar beğendiklerimiz arasında en ön sırada yerini aldı. Özellikle el ve baş aksesuarı olarak kullanılan parçalar görmeye değerdi. Elbette ikinci sırada taçlar vardı.

3

Birçoğunun aksine az ve öz kavramına karşı çıkan Michelle çoklukların gücüne inananlardan ve bu koleksiyonda bunu açıkça gözler önüne serdi. Bunu yaparken köker

 

Kullanılan kumaşlardan, kalıplara kadar çeşitlilik görmek defilede mümkündü. Her biri birbirinden farklı olan görüntüler adeta rönesans döneminin farklı yıllara uyarlamaları gibiydi. Geçmişten geleceğe uyarlanan birçok look defilede sergilendi.

Metalden,taşlara,incilere kadar aksesuar kullanımı tercih çeşitlendirilmişti . Deilede es geçilmeyen bir diğer konu illustrasyonlardı. Oldukça başarılı illustrasyonlar kullanılmıştı. Gelecek sene özellikle t-shirtlerde kullanılmış olan bu illustrasyonları bolca görmeye hazır olun. Ufak bir trend alarmı içeriyor kısacası :). Bu defile sonrasında torba çantalarla gelecek sezon adından bahsettireceğinin sinyallerini de çoktan verdi Gucci.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s