Jeremy Scott’s Sonbahar Kış Koleksiyonu 2017/2018- Karikatürler ve Dini Öğeler

Açılışını Gigi Hadid’in yaptığı şov elbette kendini modelin kombini ile belli etmişti.

Kendisini eğlenceli ve neşeli tasarımlarıyla bildiğimiz tasarımcı bu kez bu yönünü dini öğeleri karikatürize ederek bir nevi ABD seçimlerine gönderme hatta açıkça bir isyan olarak kullanmayı tercih etmişti. Gigi Hadid’in giydiği mavi kadife kumaş üzerine İsa baskısı, ardından botlar ve elbiseler üzerindeki İsa baskıları koleksiyondaki eğlence ve neşeye rağmen bu ince detaylarla korku ve öfkesini adeta resmetmişti desek pek de yanlış olmaz sanırım.

jeremy_scott_fall_winter_2017_2018_collection_new_york_fashion_week2

Koleksiyondaki her bir unsur adeta tasarımcının ruhunu  yansıtmıştı. Puantiyelerden, neon kadifelere, şifonlara,derilere, saçaklara her şey yine bir Jeremy Scott stiliydi. Elbette bu sene defilelerde bolca gördüğümüz file çoraplar bu defilede de bolca kullanılmıştı. Sanıyoruz bu tren bir süre daha bizimle birlikte olacak. Ayrıca yine yavaş yavaş trend haline gelen hayvan figürleri de Scott’un bu sene bolca kullandığı detaylardan sadece birisiydi.

jeremy_scott_fall_winter_2017_2018_collection_new_york_fashion_week3

jeremy_scott_fall_winter_2017_2018_collection_new_york_fashion_week4jeremy_scott_fall_winter_2017_2018_collection_new_york_fashion_week6

Defile ilerledikçe de daha çok maskülen detayları da işin içine katarak bizi tekrar 80’ler 90’lar dönemine yeniden götürdü. Renklerin kullanımından, kalıplara kadar bu dönemi yine yeniden estirdi de estirdi. Ama elbette sinsel figüreri de araya sıkıştırdı.

jeremy_scott_fall_winter_2017_2018_collection_new_york_fashion_week7jeremy_scott_fall_winter_2017_2018_collection_new_york_fashion_week8jeremy_scott_fall_winter_2017_2018_collection_new_york_fashion_week9

Tabi tüm bunların yanında bolca sokak stilini de ihmal etmemişti hatta file detaylarını günümüze uyarlayıp elbiselerde de kullanması bence en güzel detaylarından birisiydi. Bir diğer başarılı detay ise payetleri püskül olarak kullanması ve lame renklere bol bol yer vermesiydi.

jeremy_scott_fall_winter_2017_2018_collection_new_york_fashion_week10

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s